محل تبلیغات شما

نکاتی که بهتر است قبل از خرید آباژور ایستاده بدانیم

ما قبل از خرید، معمولا به ظاهر و ویژگی های ظاهری یک آباژور ایستاده توجه می‌کنیم در حالیکه یک آباژور ایده آل، باید بصورتی ساخته شده باشد که بتوانید بهترین نور مورد نیاز ما که احتمالا بخاطر کمبود آن به فکر خریدن یک آباژور افتاده‌ایم را تامین کند. ما در این نوشته شما را در مقوله های زیر یاری می‌کنیم

 • چگونگی انتخاب ارتفاع مناسب برای آباژور ایستاده
 • انتخاب مدل صحیح از بین انواع آباژور ایستاده
 • انتخاب قابلیت‌های کلیدی مورد نیازمان در آباژور ایستاده 

چگونگی انتخاب ارتفاع مناسب برای آباژور ایستاده

برای شروع فرایند خرید اولین نکته ای که باید بدان توجه کنیم، ارتفاع آباژور ایستاده است. برای انتخاب ارتفاع باید از قانون تراز چشم استفاده کنیم. لطفا بر روی صندلی یا مبل یا کاناپه‌ای که قرار است آباژور مورد نظر در کنار آن قرار بگیرد بنشینید و فاصله بین زمین و چشم خود را اندازه بگیرید. برای درک بهتر این قانون ویدیو زیر را ملاحظه نمایید.

https://www.aparat.com/v/chWrD

آباژور ایستاده برای کاناپه

اگر هنگام نشستن بر روی کاناپه از لپ‌تاپ استفاده می‌‌کنید، باید ارتفاع کلاهک آباژور (شید) هم تراز یا پایین تر از ارتفاع چشم شما از سطح زمین باشد. در غیر اینصورت تابش مستقیم نور بر صفحه لپ‌تاپ چشم شما را آزار می‌دهد. ولی اگر آباژور از کاناپه فاصله دارد و یا می‌خواهید سطح وسیعتری از کاناپه را روشن کنید، از آباژور ایستاده بلندتر استفاده کنید.

بعنوان یک قانون کلی برای داشتن یک نور محیطی وسیع باید از آباژور پایه بلند استفاده کنید.

آباژور ایستاده برای صندلی

همان قانون قبلی برای نشستن بر روی صندلی نیز صادق است. موقع نشستن لبه پایین کلاهک (شید) آباژور باید هم سطح چشم قرار بگیرد.

انتخاب مدل صحیح از بین انواع آباژور ایستاده

https://www.aparat.com/v/lst29

زمانی که برای خرید آباژور اقدام می‌کنیم، باید توجه داشته باشیم که بر اساس نور مورد نیازمان مدل مورد نظر را انتخاب کنیم و نه صرفا از روی ظاهر و یا ست شدن با مبلمان منزلمان. درغیر اینصورت آباژور خریداری شده به یک وسیله بدون کاربرد تبدیل خواهد شد. شاید دیده باشید که اکثر آباژورهای مورد استفاده در منازل ما ایرانیها هرگز روشن نمی‌شود و فقط کاربرد دکوری دارد. یکی از دلایل آن انتخاب نامناسب نوع آباژور ایستاده در هنگام خرید است.

بطور کلی آباژورها دو نوع نور را برای ما تامین می‌کنند:

 1. نور محیطی یا نور عمومی اتاق
 2. نور برای کاربرد خاص ( مطالعه، نوشتن و . )

بهترین آباژور برای نور محیطی

 1. آباژور دارای کلاهک
  مرسومترین نوع آباژوری است که اغلب ما می‌شناسیم. از یک کلاهک کاغذی و یا پارچه ای که بر روی یک میله و یا سه پایه قرار دارد تشکیل شده است. به این کلاهک اصطلاحا شید گفته می‌شود. شیدها در طرحهای گوناگون ساخته شده و تنوع خوبی دارند، به‌همین دلیل به راحتی با سایر بخشهای دکوراسیون منزلمان همچون مبلمان یا ن، ست می‌شوند.

   

 2. آباژور دارای مشعل 
  این مدل از آباژور ایستاده یک نور محیطی ملایم رو به سقف برای ما ایجاد می‌کندو بعلت آنکه جهت نور غیر مستقیم است باعث آزار چشم نخواهد شد.

   

 3. آباژور با بازوی خمیده 
  در این نوع آباژور ایستاده یک یا چند لامپ در انتهای یک بازوی خمیده بلند قرار می‌گیرد. کاربرد آن برای روشن کردن یک فضای وسیع در اتاق پذیرایی و یا نشیمن است.

بهترین آباژور برای کاربرد خاص 

 1. چراغ مطالعه
  اگر می‌خواهید زاویه نور و یا ارتفاع آنرا تغییر دهید، بهترین گزینه آباژور مطالعه است. این نوع آباژور برای مطالعه، نوشتن، کارهای هنری و سایر فعالیتهایی که نیاز به یک نور متمرکز دارد مناسب است.

   

 2. آباژور درختی
  برای داشتن یک نور محیطی بطور طبیعی باید تعداد لامپها افزایش پیدا کند. آباژور درختی این امکان را به ما می‌دهد که تعداد لامپ بیشتری را بر روی پایه یک آباژور ایستاده قرار داده و مساحت بیشتری از اتاقمان را با نور آن پوشش دهیم.

   

 3. آباژور با بازوی متحرک
  این نوع آباژور با قابلیت فوق العاده ای که دارد به ما این امکان را می‌دهد که بازوی آباژور را از مفصل آن حرکت داده و در فضای اطراف بچرخانیم. این ویژگی به ما کمک می‌کند که علاوه بر داشتن یک نور محیطی وسیع، از آن بعنوان چراغ مطالعه و چراغ کار هم استفاده کنیم.

   


انتخاب 
قابلیت‌های کلیدی مورد نیازمان در آباژور ایستاده 

یکی از معیارهای برای انتخاب و خرید آباژور توجه به ویژگی ها و قابلیتها کاربردی آن است. در ادامه به برخی از این قابلیتها اشاره خواهیم کرد.

 1. شارژر USB 
  با وجود تلفنهای هوشمند و محصولات دیجیتال که اغلب با شارژر USB، شارژ می شوند، داشتن یک پریز یا چند راهی USB نزدیک به محل نشستن ما یک نعمت است. البته ممکن است این مدل آباژور هنوز به بازار ایران راه پیدا نکرده و یا استفاده از آن فراگیر نشده باشد ولی با توجه به نیاز شدیدی که احساس می‌شود، قابل پیش بینی است که دیر یا زود، این امکان بر روی بعضی از وسایل منزل از جمله آباژور مورد استفاده قرار گیرد.

 2. چراغ دوبل ( دو پل)
  بعضی از مواقع ما می خواهیم که آباژورمان دو لامپه باشد که در مواقع مورد نیاز بتوانیم نور را کم یا زیاد کنیم. با وجود کلیدهای آویزی که به راحتی با کشیدن یک طناب لامپها خاموش و روشن می‌شوند، این نیاز به راحتی قابل بر آورده کردن است. ولی اگر بخواهیم نوری کمتر از نور یک لامپ داشته باشیم باید از آباژور دیمردار استفاده کنیم.


 3. دیمر
  دیمر به ما این امکان را می‌دهد که نور لامپ را کم و یا زیاد کنیم. این قابلیت برای اتاق خواب ایده آل است. از سوی دیگر گاهی در طراحی دکوراسیون‌مان نیاز به یک نور ملایمتر داریم که آباژور دیمر دار این فرصت را در اختیار ما قرار خواهد داد.

 4. آباژور چند پارچه
  آباژور های چند پارچه برای صاحبخانه یک نعمت است. دیگر نگرانی بابت ست کردن چند آباژور مختلف با طرحها و قابلیت‌های مختلف وجود ندارد. یکی از روشهای ست کردن، استفاده از آباژور پایه بلند در اتاق پذیرایی یا نشیمن و آباژور رومیزی در اتاقهای خواب است که جلوه خاصی به دکوراسیون منزل ما خواهد داد. البته اگر اتاق پذیرایی وسیعی داریم از تمام پارچه های آباژور می‌توان در تولید یک نور محیطی کاملا گسترده استفاده کرد.


 5. طبقه یا شلف
  اغلب وقتی روی کاناپه نشسته ایم نیاز به شلف یا طبقه داریم که کتاب یا موبایل یا کنترل تلوزیون یا حتی لیوان نوشیدنی‌مان را روی آن قرار دهیم. چه بهتر که این شلف بر روی آباژور کنار مبلمان قرار داشته باشد تا فضای کمتری از اتاق را اشغال کند.



  حالا دیگه وقتشه یک جمع بندی از نکاتی که تا حالا برای خرید یک
  آباژور ایستاده ایده آل گفته شد داشته باشیم. این جمع بندی در ویدیو زیر به خوبی بیان شده است.


https://www.aparat.com/v/PAvSO

منبع: 

lamps plus

ترجمه : تحریریه

صنایع چوب منصور

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
آموزش طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی ❤writer❤ با 80 هزارتومان تا سقف 12 میلیارد پاداش بگیر تک آشپز دانلود رایگان موزیک های 2019 .ایرانی و خارجی jaber admin arrowrs inazweb مجید قندی زاده (طلبه و روان شناس) نثر طوبی